مدارک تحصیلی تمام دانش آموختگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی ارزش یکسان دارد .

​وزیر علوم تحقیقات و فناوری درنامه ای خطاب به رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، اعتبار مدارک دانشگاه‌ها را برای استخدام در مشاغل یکسان عنوان کرد .

متن نامه منصور غلامی به شرح زیر است :
با توجه به پرسش‌های برخی از دستگاه‌های اجرایی در خصوص اعتبار مدارک دانش آموختگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای استخدام در مشاغل که شماری از پرسش‌ها ناشی از تنوع زیر نظام‌های آموزش عالی و شیوه‌ها و دوره‌های تحصیلات تکمیلی است به استحضار می‌رسانم:
مدارک تحصیلی تمام دانش آموختگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دارای مجوز از شورای گسترش آموزش عالی اعم از دولتی و غیردولتی، روزانه، شبانه، و نوبت دوم، حضوری، نیمه حضوری و الکترونیکی در مقاطع، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری از حیث ارزش تحصیلی از نظر این وزارتخانه قانونی و دارای اعتبار یکسان است.
براین اساس دارندگان مدارک مذکور برای استخدام و استقرار در پست‌های سازمانی در ادارات و دوایر دولتی (اعم از مراکز دانشگاه، صنعتی و...) متناسب و منطبق با رشته و مقطع تحصیلی خود از ظرفیت و قابلیت کافی برخوردارند.
با توجه به توضیحات خواهشمند است به منظور اطلاع رسانی و رفع شبهات احتمالی و تنویر افکار عمومی دستور فرمایید مراتب به دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت و خدمات کشوری ابلاغ شود.

#روابط_عمومی

۲۳ خرداد ۱۳۹۷  -  اطلاعیه ها و اخبار , اخبار آموزش , تحصیلات تکمیلی