آغاز ثبت نام وام دانشجویی نیمسال اول سال 1402-1401

قابل توجه دانشجویان متقاضی وام شهریه نیمسال اول سال 1402-1401

براساس بخشنامه وزارت علوم، ثبت نام وام دانشجویی در سامانه صندوق رفاه دانشجویان به آدرس www.swf.ir در پورتال دانشجویی فعال گردیده است. دانشجویان محترم می توانند به منظور ثبت نام از تاریخ 21/7/1401 لغایت 10/9/1401 درخواست خود را ثبت کنند.

دستورالعمل نحوه ورود به پورتال دانشجویی

 - صرفاً با استفاده از مرورگرهای  اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس از طریق رایانه می توانید وارد پورتال دانشجویی به آدرس  www.bp.swf.ir شوید.

 - در صورت استفاده از اینترنت اکسپلورر در قسمت tools گزینه compatibility view settings سایت صندوق swf.ir را اضافه نمایید.

اقدام مورد نیاز دانشجو در پورتال دانشجویی صندوق رفاه:

1.ورود به پورتال دانشجویی از طریق سایت صندوق رفاه به آدرس www.swf.ir یا مراجعه به پورتال دانشجویی صندوق رفاه به آدرس  www.bp.swf.ir

1-1 دانشجوی دارای پرونده در سامانه جامع صندوق در همان مقطع تحصیلی :

 • ورود  به پورتال دانشجویی با نام کاربری و رمز عبور )که همان کدملی دانشجو بدون خط تیره می باشد (
 • درخواست وام

1-2 دانشجوی ورودی جدید و بدون پرونده در سامانه جامع صندوق:

 • زدن دکمه ثبت نام دانشجوی جدید
 •   واردکردن کد ملی و تاریخ تولد و انتخاب دکمه جستجو
 •  وارد کردن تابعیت، محل صدور، مرکز آموزشی، رشته تحصیلی، نوع دوره، مقطع، سال ورود، نیمسال ورود، شماره دانشجویی، تلفن ثابت و همراه (شماره همراه وارد شده باید بنام خود دانشجو باشد) ودریافت کد صحت سنجی در گوشی همراه به صورت پیامک و انتخاب ذخیره.
 • تایید دانشجو توسط دانشگاه به عنوان دانشجوی آن دانشگاه، دانشجو با ورود مجدد به پورتال دانشجویی و ثبت کلمه کاربری و رمز عبور، درخواست وام می نماید .

3-1دانشجوی ورودی جدید در مقطع جدید و دارای پرونده در سامانه جامع صندوق:

 • وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور )که همان کدملی دانشجو بدون خط تیره می باشد.(
 • صورتی که مقطع تحصیلی قبلی تعیین تکلیف شده باشد )صدور دفترچه یا تسویه حساب ( وارد بخش اطلاعات دانشجو شده و ثبت مقطع تحصیلی جدید را انتخاب می نماید .
 •   صفحه جدید باز شده مقطع قبلی و تعیین تکلیف شده را نمایش می دهد و دانشجو می بایست درخواست ایجاد مقطع تحصیلی جدید را انتخاب نماید .
 •   واردکردن تابعیت، محل صدور، مرکز آموزشی، رشته تحصیلی، نوع دوره، مقطع، سال ورود، نیمسال ورود، شماره دانشجویی، تلفن ثابت و همراه (شماره همراه وارد شده باید بنام خود دانشجو باشد) ودریافت کد صحت سنجی در گوشی همراه به صورت پیامک و انتخاب ذخیره.
 • تایید دانشجو توسط دانشگاه به عنوان دانشجوی آن دانشگاه، دانشجو با ورود مجدد به پورتال دانشجویی و ثبت کلمه کاربری و رمز عبور،درخواست وام می نماید .

دانشجویانی که برای اولین بار(موارد 2-1و 3-1)  تقاضای وام دارند  پس از تایید، با مراجعه به سایت موسسه از قسمت دانلود فایل ها

(http://hnq.ac.ir/webpage/page/filedownload)                                                                         

فرم های 1-درخواست وام وسند تعهد را دریافت نموده و پس از تکمیل فرم به محضر برده و پس از2- محضری کردن فرم تعهد به همراه 3- حکم کارگزینی ضامن،4- فتوکپی شناسنامه و 5- فتوکپی کارت ملی دانشجو  به مسئول صندوق رفاه موسسه تحویل نمایند.

نکته مهم: عواقب هرگونه اقدام نادرست درثبت درخواست نوع وام، به عهده دانشجو می باشد.

یادآوری: دانشجویانی که در ترم های گذشته، از بانک مهر ایران وام دریافت کرده اند می بایست در قسمت نوع وام، گزینه وام بانک مهر ایران را انتخاب نمایند و دانشجویانی که در ترم های گذشته از صندوق رفاه دانشجویان وام دریافت کرده اند می بایست در قسمت نوع وام، گزینه وام شهریه را انتخاب کنند.

۲۳ مهر ۱۴۰۱  -  اطلاعیه ها و اخبار , دانشجویی فرهنگی