اعتبار مدارک دانش آموختگی

اعتبار مدارک موسسات آموزش عالی غیر دولتی همانند دانشگاه‌های دولتی است

در پی ابراز نگرانی برخی از دانشجویان و دانش آموختگان موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری در خصوص تایید اعتبار مدارک فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی کشور طی نامه ای به آقای جمشید انصاری معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور این مطلب را رسماً اعلام نمود.

بر این اساس، ظرفیت و اعتبار مدارک دانش آموختگان این موسسات، همپایه سایر دانشگاه ها و موسسات دولتی و غیرانتفاعی است و دانش آموختگان نباید از این بابت نگرانی داشته باشند.

دانشگاهها و موسسات آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی با اخذ مجوز از وزارت علوم, تحقیقات و فناوری تاسیس و راه اندازی شده اند. برنامه آموزشی و شیوه پذیرش دانشجو در این موسسات مانند دانشگاههای دولتی از طریق آزمون سراسری و برنامه آموزشی و درسی آنان کماکان مطابق سایر مراکز آموزش عالی با تائید شورای عالی برنامه ریزی انجام می پذیرد.

لذا دانش آموختگان این موسسات بی تردید از اعتباری مشابه دانشگاههای دولتی برخوردار بوده و مورد تایید وزارت متبوع می باشند. به کارگیری و جذب دارندگان مدارک دانش آموختگی این موسسات با رعایت سایر ضوابط و مقررات استخدامی بلامانع است.